begemots.ppf.lu.lv
viņš arī http://w3.ppf.lu.lv

 
19. jūnijs :..      

Migrācija uz Linux pabeigta

9.febr.2009. Ar 2009.g. pavasara semestri PPF datortīkla domēna kontrolieris un failserveris ir Ubuntu Linux 8.04.2 LTS serveris. Savukārt darbstacijās 3 datorklasēs (no 5) ir instalēta duālās sāknēšanas sistēma (dualboot) un ir 2 operētājsistēmas: Microsoft Windows un Ubuntu Linux. Šī migrācija un testēšana ir parādījusi pārejas no MS Windows uz Linux iespējamību un lietderību izglītibas iestādēs kā serveriem, tā darbstacijām.

Web lapas

10.dec.2008. Migrācijas procesa nobeigumā pārceltas studentu un darbinieku Web lapas. No 285 mājas lapām ir pārceltas 57 lietotas lapas un Web mapes, skat. mājas lapu sarakstu =>>. Pastāv iespēja, ka visām mājas lapām nav pamanītas datu bāzes. Par datu bāzēm un failu augšuplādes piekļuvi savām lapām mājas lapu autorus lūdzu kontaktēties personīgi ar I. Gorbānu. LU PPF studentiem, kas studiju kursu ietvaros apgūst mājas lapu veidošanu vai citu motivējamu iemslu dēļ vēlas izvietot savu mājas lapu uz ši servera, ir iespējams saņemt diska vietu un piekļuvi.

Studentu konti

08.dec.2008. Arī studentiem turpmāk jālieto tikai jaunais serveris BEGEMOTS, konti tajā ir izveidoti to studiju programmu studentiem, kuras ir pieteikušās lietot fakultātes serveri (informātikas skolotāji, datortīklu administratori, datordizaineri u.c.). DD 2., 3., 4. kurss var lietot rudenī saņemtos loginus, pārējiem tos iespējams saņemt pie informātikas cikla priekšmetu pasniedzējiem vai I. Gorbāna A-208. Ja automātiski ģenerētā parole pārsniedz atmiņas iespējas, paroli var nomainīt A-208 starpbrīžos un vakarpusēs;))
Jebkuršs PPF students var saņemt servera mājas mapes vietu, ierodoties personīgi A-208, motivējot nepieciešamību un uzrādot studenta apliecību; atbilstoši studentiem ir iespējams saņemt arī mājas lapas (HTML, PHP) un datu bāzes (MySQL) vietu.
Studentiem līdz 25.janv.2009. (pēc tam vecais serveris vairs nebūs tīklā pieejams) ir jāpārliecinās, vai viņu tālākam darbam nepieciešamie faili no vecā servera ir pārcelti, ja nē - jāpārceļ pašiem (serveru adreses, pieslēgšanās aprakstu var izlasīt sadaļā "Par serveri BEGEMOTS"=>>) vai jāgriežas personīgi, kā norādits augstāk.

Darbinieku konti

01.dec.2008. Pasniedzējiem un darbiniekiem turpmāk jālieto tikai jaunais serveris, jo viņu konti ir pilnībā pārcelti. Studentu konti tiks pārcelti tuvākajā laikā. Par vēlmi mainīt paroli un iegūt tiesības uz Studiju_materiali u.c. koplietošanas mapēm var griezties A-208, tipiski starpbrīžos.

Pārcelšanas kārtība

17.nov.2008. Vispirms tiek migrēti pasniedzēju un darbinieku konti un "mājas mapju" dati, tad pirmā kursa studentu, tad pārējo studentu. Pēc tam tiks pārceltas mājas lapas (ja funkcionējošo mājas lapu īpašnieki vēlas procesu paātrināt, tas ir iespējams, speciāli piesakoties). Viss migrācijas process nebūs ātrs, jo, neraugoties uz lietotāju automātisko importu, aptuveni 1000 lietotāji ir manuāli jāpārbauda LUIS, lai jaunajā serverī pārceltu tikai tos, kuri šobrīd PPF studē, strādā, vai citādi ir saistīti, kā ari jāveic citas darbības.

IP adresu maiņa

16.nov.2008. Jaunajam serverim pieškirta vecā servera IP adrese. Kamēr visi lietotāju dati nav pārcelti, vecais serveris ir pieejams uz adresi 195.13.152.150. Pilnu instrukciju LU PPF datortīkla lietotājiem ļoti ieteicams izlasīt sadaļā "Par serveri BEGEMOTS"=>> (aptuveni pusotra lappuse).

Samba (2. daļa)

15.nov.2008. Izvēlēts un inplementēts Microsoft Windows tīkla atbalsta uz Linux servisa SAMBA modelis, izveidota piekļuves politika un publicēta lietotāja instrukcija.

Web servisi

8.nov.2008. Sainstalēts un sakonfigurēts Apache, PHP, MySQL, FTP, SSH u.c. Web lietas.

Samba (1. daļa)

3.nov.2008. No servera ppfakultate uz jauno serveri begemots ir pārcelta instalāciju mape "Install", tā turpmāk būs pieejama fakultātes tīklā no MS Windows 2000/XP/Vista ar klasisko "Map Network Drive" uz tīmekļa vietni \\begemots.ppf.lu.lv\install (visi mazie burti), bet no Linux: smb://begemots.ppf.lu.lv/install ar ciemiņa lietotājvārdu students un atbilstošu paroli. Šeit atrodamās instalācijas paredzētas tikai LU PPF studentiem un darbiniekiem. To var jau lietot. Līdz ar to uz servera ppfakultāte atbrīvojas viet lielākām darbinieku mapju kvotām (500... 1000 MB) My Documents dublikāta kopijām.

Izvēle

2.nov.2008. Izvēloties, starp Microsoft Server 2008 Std, Debian GNU/Linux 4.0, CentOS 5.2, Ubuntu Server 8.04.1 LTS, Ubuntu Server 8.10, openSUSE 11 un Nowell SUSE Linux Enterprise, pēc kāda pārdomu perioda izspīdinājās izvēle par labu Ubuntu Linux 8.04 LTS, un tika veikts instalācijas pirmais etaps. Jaunā servera vārds ir Begemots.

 
 ..: 118530 x 
 
© 2008.nov. LU PPF